Általános Sebészeti Osztály
Az egykori Szentháromság Kórházban 1922-ben, Petz Aladár kinevezésével vált a sebészet önálló osztállyá. Az ezt követő száz év során mindössze négy főorvos váltotta egymást az osztály élén. Az idők során a társszakmák fokozatosan leváltak és önállósodtak, először a traumatológia, majd az urológia, a gyermeksebészet, és legvégül az érsebészet.
A jelenlegi vezető, Prof. Oláh Attila 1996-ban nyert osztályvezetői kinevezést. Egyetemi tanár, 2005 óta a Magyar Tudományos Akadémia doktora. Működése alatt a sebészeti osztály elérte a legmagasabb (III/b) akkreditációt, ami az egyetemi klinikák besorolásának felel meg. A kilencvenes évek végétől a korábban hiányzó beavatkozások – mint a hasnyálmirigy és májműtétek - is felkerültek a győri repertoárra. Jelenleg – a transzplantáción kívül – minden sebészeti beavatkozást rutinszerűen végeznek.
2012-ben, Molnár F. Tamás professzor Győrbe kerülésével az osztályon megalakult a mellkassebészeti részleg. Az új profil beindulásával lehetőség nyílt mind a traumás mellkassérülések, mind a jó és rosszindulatú tüdőtumorok magas színvonalú ellátására.
A minimálisan invazív (elsősorban laparoscopos) beavatkozások terén is teljes körű az ellátás. A mellkasi részleg jelenlegi vezetője, Zsoldos Péter a nyelőcsősebészet, Haulik László a vastag- és végbélsebészet, Varga Márk az endometriosisok műtéti megoldása terén szerzett országos szinten is elismert gyakorlatot. Az osztály egyik kiemelt tevékenysége változatlanul a hasnyálmirigy és a májsebészet, amelynek profilvezetője Pohárnok Zsolt, aki egyben az osztályvezető helyettese is. Az egyre speciálisabb, komplex ismereteket igénylő emlősebészeti team vezetője Huszár Tamás.
Az osztályon 12 ágyas szubintenzív részleg, azaz „posztoperatív őrző” működik, amelyet Benedek-Tóth Zoltán vezet. Az V. emeleti részleget Hegedüs László, a IV. emeleti részleget Belágyi Tibor irányítja.
Az osztályvezető ápoló Hadarics Marianna.