
A Kábítószer Elleni Küzdelem Világnapjához kapcsolódva idén is megrendezésre került a prevenciós tábor, amelyen 23 győri, illetve Győr környéki középiskolás vett részt. A program elsődleges célja az volt, hogy a fiatalok hiteles forrásból, tabuk nélkül, közvetlen és fiatalos hangulatban ismerhessék meg a legfrissebb veszélyforrásokat.
Intézményünket Szabó Gina mentor védőnő képviselte, aki aktív szerepet vállalt a fiatalok szemléletének formálásában és hiteles tájékoztatásában.
A résztvevők neves szakemberek közreműködésével, lendületes és interaktív előadásokon keresztül szerezhettek ismereteket többek között a nikotinfüggőség modern formáiról – például az Elf Bar használatának kockázatairól –, az energiaitalok túlzott fogyasztásának hatásairól, valamint az alkohol és különféle partydrogok (pl. designer szerek) következményeiről.
Külön hangsúlyt kapott a játékfüggőség kérdésköre is, amely a digitális világ térhódításával egyre több fiatalt érint. Az előadók kitértek az elmagányosodásra és a szociális kapcsolatok leépülésének veszélyeire is, amelyek gyakran kéz a kézben járnak a különböző szenvedélybetegségekkel.
Felhívtuk a figyelmet a fesztiválok, házibulik és szórakozóhelyek rejtett veszélyeire, mivel ezek sok esetben jelentik az első találkozást a tudatmódosító szerekkel. A program során végig nyitott, őszinte és tabumentes párbeszéd jellemezte a légkört, ahol a diákok bátran kérdezhettek és megoszthatták saját tapasztalataikat.
A tábor zárásaként a résztvevők megismerkedhettek a mentőhívás helyes lépéseivel, hogy vészhelyzetben magabiztosan és felelősen tudjanak cselekedni.
A program nem csupán információátadásról szólt, hanem a gondolkodásmód alakításáról is – annak érdekében, hogy a fiatalok tudatosabban és felelősebben viszonyuljanak saját egészségükhöz és döntéseikhez.